A tanulók számítógépeinek (iCeleron 2,60Ghz/E3400 + 2Gb Ram) összehangolt indítását az iTalc segítségével oldottam meg. A videón ugyan nem látszik, de a Windowsok az egyik előző bejegyzésben bemutatott WIOSKI, VHD alapú megoldását használják, így gyakorlatilag mindig ugyan olyan környezet fogadja a diákokat.
Nyelvoktatás
- Angol gyerekkönyvek Egy remek online bolt azon szülők és persze tanárok számára akik angol nyelvű gyermekkönyveket használnának nyelvoktatásra.
- Breaking News English Óratervek a napi hírek köré szervezve.
- Bus songs Gyereknóták angolul.
- Dumb Laws Őrült törvények.
- Electronic Text Center A Virginai Egyetem Könyvtárának elektronikus adatbázisa.
- Historical Sounds Történelmi beszédek MP3 formátumban.
- Newseum Egy múzeum a hírek szerelmeseinek. Az adott napon megjelent újságok címlapjai is felkerülnek szkennelt formában a világ minden tájáról!
- Online Crossword Puzzle Maker Ingyenes keresztrejtvény készítő.
- Online Pedagógiai Lexikon A nyomtatott lexikon teljes anyaga.
- Poetry-4-Kids Egy remek oldal, ahol remekbe szabott gyerek verseket találhatunk. Sokuk mellé hanganyagot is adnak, így nem kell nekünk “szenvedni” az előadással :-).
- Portrait of the USA Röviden az Egyesült Államokról.
- The Magic-8-Ball Online mágikus 8-as labda.
Nyelvtanulás
- Conversation Questions Kérdések kategóriákba rendezve, ideális segédlet szóbelire készülőknek.
- English 4 You Rengeteg interaktív gyakorló feladat.
- English ABC Az angol ABC.
- Grammar, Voc. & Culture Exercises Nyelvtani és kultúrális feladatok, tesztek.
- LibriVox Ingyenes hangos könyvek angolul.
- Suzette Egy chat robot, aki akár az embereket is képes átverni. Tökéletes nyelvgyakorlás :-).
-
Csatlakozás a többi 1 feliratkozóhoz
Üdv!
Mi is iTalc2-őt használunk a suliban. Hátha tudsz segíteni. Bemotatóra kattintva a diák gépén csak egy fekete kép és egy csatlakozás az xyz ip címre felirat van és ennyi. Bele tudok nyúlni a gépbe, tudok szöveget küldeni, csak a bemutató nem megy. Ötlet?
Szia! Sajnos ez egy ismert iTalc hiba. A beállításoknál át kell állítani a “képfeldolgozó algoritmust” a 1.0-ás verzióra. Nyári szünet lévén nem tudom pontosan megnézni, mert itthon nincsen feltelepítve, de ha nem találod, akkor írj az e-mail címemre és délután megpróbálom felrakni egy virtuális gépre.
Nemrég jött egyébként frissítés a programhoz, lehet, hogy ott már megoldották a problémát, de még nem volt lehetőségem kipróbálni.
Keremszepen. Reszemre van szukseg hasznalni “SteadierState”-fele programott Virtualbox client helyzetben. Lehetseges?
Igen!
Üdv.!
Segítségedet kérném!
Korábban fizetős program próbaváltozatát használtam, most átállnék az italc2-re. Van azonban egy probléma, amire nem találok megoldást: képes-e az italc megkülönböztetni a felhasználói fiókokat (windows 8, 2 tanulónak külön-külön fiókja van egy gépen)? Azt szeretném elérni, hogy lássam ha egy tanuló nem a saját fiókjába lépett be. Lehetne-e valahogy a felhasználói fiókokat egy “terembe” rendezni (a fizetős programnál ez nem jelentett problémát)? Vagy valamilyen más megoldás esetleg?
Egyébként próbáltam, de nekem mindig látja a fiókot, bár az is igaz, hogy csak a rendszergazdai fiók alatt telepítettem a kliens gépen, mert a másik fiókból így is látja a szerver.
Azért, ha már windows8 kompatibilis, a fiókkezelés elvárható lenne!
(Olyan primitív megoldások, mint pl. a háttérkép beállítása nem jöhetnek szóba!)
Nem használok wioski-t, nem is akarok. A tanulók fiókjaikat szabadon alakítják és minden évben tovább viszik, amíg el nem távoznak az iskolából. Cél az otthonos környezet, a minél hatékonyabb munkavégzés.
Szia!
Ha jól emlékszem, akkor a kis betekintő ablakok felett megjelenik az aktuális felhasználónév. Sajnos nyári szünet lévén nem tudom ellenőrizni.
Az iTalc fejlesztése nagyon hektikus. Az egyes frissítések között évek is eltelnek, ezért sajnos nem is várható el, hogy annyit tudjon, mint egy fizetős program. Az átállás előtt azt is figyelembe kell még vegyed, hogy bizonyos funkciók nem működnek megfelelően. Pl.: a diák gép blokkolása az első kattintásra felold vagy a tanári gép monitorának kivetítése 10-ből 9 alkalommal csődöt mond. Ezek ismert hibák, amik a fórumon és a levelezőlistán is megjelennek, de lehet, hogy soha, vagy csak hosszú idő elteltével lesznek javítva (az utolsó program verzió 2 évvel ezelőtt jelent meg).
Mindennek ellenére a legfontosabb funkciók (a diákok munkájának nyomon követése, távvezérlés) remekül működnek és pénzünk sem lenne egy professzionális programcsomagra.
Ha további kérdésed van, Írj nyugodtan, ha tudok, akkor segítek. 🙂
Márton
Üdv.!
Köszönöm a választ!
Én azért nem adom fel egykönnyen, próbálkozom kitartóan.
Három gépen próbálgatom otthon (xp, win8, ubuntu). Sejtésem szerint (de lehet tévedek) az ACL-es bejelentkezés/mód lehet a megoldás. Sajnos erről nagyon kevés információ lelhető fel.
Ha jól értettem ezzel megoldható, hogy egy gépen levő több fiók más-más “terembe” legyen felvéve más-más privát/publikus kulccsal. Próbálkoztam, hoztam létre különböző kulcsokat (mappaszerkezetet kell neki létrehozni a kliens és a szerver gépen, ezt sikerült megoldani egy youtube-os videó alapján), de mégsem működött, nem látta a szerver a klienseket.
Sejtésem az, hogy a kliens és a szerver gépeken kell egy azonos nevű és azonos jelszavú (helyi)fióknak/felhasználónak lenni és erre kell hivatkozni. Már csak ezt nem próbáltam, ha így sem működik nincs több tippem, kereshetek további infókat.
Egyébként 1-1 fiókos megoldással nekem hiba nélkül működött az Italc2! Az általad leírt hibákat (a legegyszerűbb esetben ugyebár) nem tapasztaltam.
A tippedre (felhasználónév a betekintő ablak felett) még nem figyeltem fel, hamarosan ellenőrzöm. Köszönöm!
(Egyébként elárulom, hogy a blokkoláson a fizetős program esetén is ki tudtak fogni a diákjaim 😉 Másrészt az Italc2 univerzálisabb, mint a fizetős program, mert az csak azonos típusú windows-okkal működik tökéletesen, linuxokkal szóba sem áll!)
Kérdésem: az ACL az Acces Control Login rövidítése? Nem tudod esetleg, hogy ebben az esetben pontosan mit jelent? Nem tudsz-e valamilyen leírásról/videóról, ami az administrátor, tanár, stb. jogcímek használatáról írna (melyiket hogyan, mikor, milyen célból érdemes használni)? (én kb. 3 mondatot találtam róla)
A videó, ami segítséget jelentett:
Válaszod előre is köszönöm!
Nagyon köszönöm a választ!
Ellenőriztem, a dolog nem egészen úgy működik, de működik!
Az ablakok felett a gépnév és zárójelben a terem neve jelenik meg, Viszont ha rávisszük az egeret az ablakra, akkor egy buborékban megjelenik a felhasználónév. Ez így nekem tőkéletesen elég, nem bajlódok tovább az ACL-es bejelentkezéssel.
Az italc2 felkerül a gépekre és használatba lesz véve!
Egyébként ezen dokumentum alapján telepítettem (ACL nélküli, szerintem a legegyszerűbb, van egy ilyen videó is a youtube-on, arról lehet felismerni, hogy a benne használt telepítő még Babylon-os!):
ftp://ftp.novell.hu/pub/huedu/openlab/iTALC_felhasznaloi_dokumentacio.pdf
Örülök, hogy megoldódott, augusztus végétől már többet tudok segíteni, de ahogy látom már eléggé beleástad magad, jobban is mint én annak idején.
Még valami eszembe jutott: nem lehet, hogy a terem listánál is megjelenik az aktuális felhasználónév? Nekem úgy rémlik, hogy fixen láttam a user neveket, nem kellett egeret rávigyek a képekre…
További sok sikert! 🙂