Régebben közzé tettem egy nagyobb anyagot amiben az addig nyilvánosságra hozott közép szintű angol nyelvi érettségi feladatlapokat rendszereztem. Az akkori csomag különlegessége az volt, hogy a fájlokból minden olyan lapot kiszedtem ami a gyakorláshoz szükségtelen, ezzel is segíteni próbálva minden olyan kollégának, aki – hozzám hasonlóan – rendszeresen visz be végzős osztályokba ilyen fénymásolatokat. Az utóbbi pár napban behoztam a lemaradásom, és az elmúlt több mint 2 év újdonságaival együtt, immár külön-külön, és nem egyben, teszem elérhetővé a fájlokat.
A gyűjtemény a Microsoft SkyDrive rendszerében kapott helyet, ahonnan a fájlok egyenként vagy egyszerre is letölthetőek. A mappa – terveim szerint – folyamatosan bővülni fog, így érdemes lesz visszanézni évente legalább kétszer, májusban, illetve októberben.
Mit is változtattam, illetve mit talál az a kolléga, aki felkeresi az alant lévő weboldalt?
– Minden olyan lapot kitöröltem az eredeti anyagokból, amik a feladatok elkészítéséhez nem szükségesek, illetve eleve úgy mentettem el őket, hogy elforgatva 1 oldalon 2 jelenjen meg. Így egy teljes érettségi anyag (2 oldali nyomtatással számolva) nyomtatásához mindössze 8 lapra van szükség.
– Mivel mindent a duplex nyomtatás és sokszorosítás megkönnyítésének rendeltem alá, ezért a fájlok üres oldalakat is tartalmaznak. Ezekre azért volt szükség, hogy a nyomtatás alkalmával az egyes részegységek (olvasott szövegértés, nyelvhelyesség, stb…) ne kerüljenek azonos lapra. Így könnyebb legyen elkülöníteni őket (akiknek a teljes méretű változat kell, egy ZIP fájlban megtalálják azokat is).
– Papírspórolás volt az oka annak is, hogy a levélírás B feladatánál kiszedtem a második oldalt és az ott lévő értékelésre szolgáló táblázatot átraktam az első oldalra.
– A javítási kulcsokat 1 lapra rendeztem.
– Bár a javító kulcsok második oldalán helyet kapott az átváltási táblázat is, minden évhez elkészítettem egy EXCEL fájlt, ami a pontok alapján automatikusan mindent összead (fontos, hogy minden évhez a megfelelő fájlt használjuk, mert a ponthatárok folyamatosan változnak). Kiszámolja továbbá a százalékot és azt is, hogy a jobb jegyért hány pontot kell teljesítenie a szóbeli vizsgán a nebulónak.
– A magnóhallgatást 4 részre szedtem. Az első tartalmazza a bevezető szöveget. A 2-3-4. pedig rögtön a feladattal indul. Ezt azért tartottam fontosnak, hogy a gyakorlások alkalmával ne kelljen mindig keresgetni a következő feladat elejét.
Akinek felkeltettem az érdeklődését, az kattintson ide.